Przejdź do treści

Efekty realizacji projektu

W dzisiejszych czasach, kiedy zmiany klimatu oraz zanieczyszczenia środowiska stają się coraz poważniejsze, każdy z nas powinien zacząć podejmować proekologiczne działania, które pomogą zminimalizować negatywne skutki działalności ludzi.

Dlatego chcemy, aby dbanie o środowisko w naszym mieście stało się dzięki projektowi rutyną -czymś codziennie praktykowanym i oczywistym, a świadomość ludzi w tym zakresie rosła. 

 

 

działania proekologiczne

Projekt skupia się na realizacji działań proekologicznych- m.in. tworzenie domków dla owadów, karmników dla ptaków, czy warsztaty z tworzenia papieru czerpanego. Pomocą zwiększyć świadomość mieszkańców i mieszkanek w zakresie ochrony najbliższego środowiska oraz pozwolą na wdrożenie proekologicznych działań w życie codzienne mieszkańców i mieszkanek osiedla. Ma to pomóc podnieść jakość życia na osiedlu. 

Wierzymy, że nasze działania pomogą zbudować poczucie wspólnoty i solidarności wśród mieszkańców i mieszkanek Kozanowa oraz jego okolic we Wrocławiu, do których głownie kierujemy ten projekt.

 

Projekt zrealizowany w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności.

Finansowany z funduszy Unii Europejskiej.

Karmniki dla ptaków

Budki lęgowe
dla ptaków

Wieszanie wykonanych budek, domków oraz karmników

Czerpanie
papieru

Kompostowniki domowe